×
tworzenie stron Gdańsk
Nasze Usługi
Realizacje
Blog
Dlaczego My
Praca
Kontakt
WordPress czy nie? Jaki system do edycji treści?

WordPress czy nie? Jaki system do edycji treści?

Jaki system do edycji treści (CMS) jest najlepszy dla mojej strony internetowej? Na czym postawić mały sklep internetowy? Czy zdecydować się na rozwiązanie Open Source czy na dedykowany produkt od znanej i lubianej firmy? Te pytania słyszymy w każdym tygodniu naszej pracy.

Przyznam, że rzadko kiedy decyzja jest tak oczywista. W 90% przypadków sugerujemy system WordPress jako wybór absolutnie naturalny. Przyznam, że osobiście długo walczyłem aby nie stać się kolejnym użytkownikiem WordPressa. Trochę na przekór. Trochę w dobrej wierze. Rozwijałem własny system CMS, który z tygodnia na tydzień zdobywał nowe funkcjonalności. W końcu musiałem przyznać rację faktom, z którymi nie da się polemizować.

Dlaczego WordPress to najlepsza platforma do zarządzania firmową stroną internetową i małym sklepem ?

  • CZAS – Klient może zlecić opracowanie funkcjonalności, której przygotowanie zajmie dzień, tydzień lub miesiąc. Jeśli nasz CMS to WordPress to bardzo możliwe, żej wtyczka, która rozwiąże nasz problem już istnieje i jest dostępna za darmo albo za niską opłatą.
  • KOSZTY – Pomijając zaoszczędzony czas pamiętajmy, że WordPress jest jest bezpłatny. Nie ma też problemów prawnych, żeby stosować go w komercyjnych projektach.
  • ELASTYCZNOŚĆ – Jeśli wtyczka nie istnieje możemy ją napisać sami. Jeśli wtyczka istnieje, ale nie do końca spełnia nasze kryteria to możemy ją zwyczajnie przerobić. Jeśli jedna wtyczka nam się nie podoba to możemy użyć innej. Mamy masę możliwości i sami decydujemy z jakich skorzystamy.
  • BEZPIECZEŃSTWO  – Nikt mi nie powie, że oprogramowanie, które rozwija i testuje wiele tysięcy ludzi będzie mniej bezpieczne niż to, nad którym pracuje garstka specjalistów. Nawet jeśli tych specjalistów jest 100 albo 200 to dalej są małą grupką w porównaniu do społeczności WordPressa.
  • OBSŁUGA – Jeszcze nigdy klient nie powiedział, że WordPress przeraża go skomplikowaną obsługą. A niektóre systemy autorskie przerażały nawet mnie.
  • ROZWÓJ – Jak dobrze nie jest teraz to za chwilę będzie jeszcze lepiej. Tysiące ludzi pracuje nad tym każdego dnia.

Kiedy WordPress nie jest najlepszym wyborem ?

  • Dla sklepów internetowych, które mają kilka tysięcy produktów w swojej ofercie.
  • Do systemów typu intranet / ekstranet.
  • Tam gdzie nie chcemy kompromisów i wszystko ma być szyte na miarę.

Mam nadzieję, że ułatwiłem Wam odpowiedź na pytanie: jaki system do edycji treści ? Niebawem poruszę temat jak używać WordPressa wydajnie oraz bezpiecznie.

Card image cap
Poznaj nas

Tworzymy Strony Internetowe oraz aplikacje webowe na zamówienie. Cała Polska jest w naszym zasięgu.

Nasze usługi

Publikacje na blogu odzwierciedlają subiektywne opinie autora. Jeśi masz odmienne zdanie to czekamy na Twoje uwagi oraz kometarze. Zakaz kopiowania bez pisemnej zgody AxeMedia. Używając tej strony akceptujesz postanowienia regulaminu.