×
tworzenie stron Gdańsk
Nasze Usługi
Realizacje
Blog
Dlaczego My
Praca
Kontakt
Gdzie kupić domenę internetową ? Rejestracja domeny PL.

Gdzie kupić domenę internetową ? Rejestracja domeny PL.

Pytanie gdzie kupić domenę internetową zadajemy sobie na samym początku, zanim uruchomimy swoją stronę lub sklep internetowy. Warto zachować wielką czujność przy wyborze rejestratora. Zakup „w promocji za 1zł” najczęściej oznacza zawyżoną cenę w kolejnych latach obsługi.

Rejestracja domeny .PL jest czynnością prostą. Czy domena jest „wolna” lub kto jest jej aktualnym właścicielem możemy sprawdzić na niezależnej stronie, należącej do NASK: www.whois.pl Jeśli upragniona domena jest dostępna do rejestracji, pozostaje nam jedynie kwestia wyboru rejestratora.  Na co zwrócić uwagę przy wyborze firmy w której zarejestrujemy domenę ?

Zwróćmy uwagę na następujące czynniki:

  • cena rejestracji domeny .PL (pierwszy rok)
  • cena odnowienia domeny (kolejne lata)
  • wiarygodność rejestratora

Jako najprostszy sposób na ocenę wiarygodności przyjmijmy założenie, że przyglądamy się tylko podmiotom, które znajdują się na liście TOP 10 firm o największym udziale w rynku obsługiwanych domen .PL

(źródło danych o udziale w rynku: Raport NASK 4Q2017)

*cena promocyjna

Zestawiliśmy w tabeli kluczowe dane: udział w rynku, cena rejestracji oraz cena odnowienia. Należy pamiętać, że ceny się zmieniają, więc aktualność tego opracowania najlepiej zweryfikować samemu. Decydując się na zakup „w promocji” nie omieszkajmy przeczytać jej warunków oraz zapiszmy pliki z regulaminem i warunkami promocji na naszym dysku.

Wróćmy do odpowiedzi na pytanie, które nurtuje nas najbardziej. Gdzie kupić domenę internetową ?

Decyzja należy tylko do Was. Pamiętajmy przede wszystkim, że zakup za „0 zł” oznacza zazwyczaj wyższą opłatę w kolejnych latach. Poza tym odradzamy rejestracje domen w małych i nieznanych firmach, których wiarygodności nie jesteśmy pewni.

Nie zapomnijmy o ustawieniu unikalnego hasła do panelu naszego rejestratora. Hasło musi być koniecznie inne niż te, których używamy do logowania się do poczty, serwisów społecznościowych itd. Jeśli trafi w niepowołane ręce, możemy stracić kontrolę nad swoją własną stroną !

Domena internetowa to dopiero początek. Jeśli zależy Ci na profesjonalne stronie internetowej lub nowoczesnym sklepie to skontaktuj się z nami. Zajmujemy się tym od 2005 roku. Z naszej strony możesz liczyć na bezpłatną wycenę oraz fachowe doradztwo na każdym kroku.

Card image cap
Poznaj nas

Tworzymy Strony Internetowe oraz aplikacje webowe na zamówienie. Cała Polska jest w naszym zasięgu.

Nasze usługi

Publikacje na blogu odzwierciedlają subiektywne opinie autora. Jeśi masz odmienne zdanie to czekamy na Twoje uwagi oraz kometarze. Zakaz kopiowania bez pisemnej zgody AxeMedia. Używając tej strony akceptujesz postanowienia regulaminu.