Darmowe zdjęcia na bloga lub stronę internetową, to temat o który jesteśmy pytani dosyć często.

W codziennej pracy przy tworzeniu stron www bazujemy na zdjęciach, które sami wykonujemy lub które pochodzą z komercyjnych banków zdjęć. Komercyjnych czyli … płatnych. Robimy tak, ponieważ stawiamy na unikalność zastosowanych materiałów oraz legalność pochodzenia.

Czy bezpłatne zdjęcia muszą być gorsze ?Niekoniecznie. Często znalezienie tego właściwego może okazać się trudniejsze. Czasami niemożliwe. Trudniejsza jest również weryfikacja czy osoba, która podaje się za autora zdjęcia, jest nim w rzeczywistości. Jeśli jednak to cena jest kluczowym kryterium, możemy polecić kilka miejsc w Internecie, gdzie być może znajdziesz to czego szukasz.

Darmowe zdjęcia – bezpłatne banki zdjęć:

1. Pixabay
2. Pexels
3. Unsplash
4. StockSnap.io
5. Picography
6. Lifeofpix
7. FreeJPG
8. FreePik
9. SplitShire
10. FreePhotos.cc

Zanim użyjesz zdjęcia na swojej stronie www lub blogu, upewnij się, że nie naruszasz cudzy praw autorskich ani obowiązujących warunków licencji. Darmowe zdjęcia nie zawsze znaczy, że są to fotografie z którymi możesz zrobić wszystko. Czasami konieczne jest umieszczenie danych o autorze albo zabronione jest bezpłatne użytkowanie na potrzeby zastosowań komercyjnych. Udanych poszukiwań darmowych zdjęć.

A co jeśli nie znajdziemy tego co potrzebujemy za darmo ?

Cóż. Zawsze pozostaje nam zapłacić. Płacąc możemy oczekiwać wyższej jakość oraz zdecydowanie większego wyboru fotografii o pożądanej tematyce.

Z komercyjnych banków zdjęć polecamy:

1. Shutterstock
2. Fotolia
3. iStock
4. Adobe Stock
5. Dreamstime

Własne zdjęcia to niepowtarzalne zdjęcia.

Pamiętaj, że często najbardziej atrakcyjne fotografie to te, które sam wykonasz lub zlecisz ich wykonanie profesjonaliście. Zdecydowanie polecamy te rozwiązanie, jeśli chcesz aby Twoje strony internetowe lub blog miały treści wysokiej jakości. Jeśli Twoje produkty są unikalne to wielkim marnotrawstwem jest publikowanie cudzych zdjęć, które nie pokazują tej unikalności. Tak samo złe wrażenie robią darmowe zdjęcia, które powtarzają się na wielu stronach w Twojej branży.

O tym jak robić świetne zdjęcia na potrzeby firmowej strony, bloga lub do mediów społecznościowych, przygotujemy osobną serię wpisów.

Strony Internetowe Gdańsk
© 2015 - 2018 AXEMEDIA